11/10/2018 13:25:40

VistaJet Türki̇ye’de Uçuşlarini %82 Artirirken, Pazar Li̇derli̇ği̇ni̇ de Güçlendi̇rdi̇

  • 2017 yılının ilk yarısı ile kıyaslandığında Türkiye’de uçuş sayısını yüzde 82 artıran VistaJet’in uçuş saati de geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 58 yükseldi.

  • Bölgede de bir önceki yıla göre yolcu sayısında yüzde 15’lik bir büyüme yakalayan VistaJet 2018’in ilk yarısında tüm Avrupa’da pozitif sonuçlar elde etti.

  • Vistajet ayrıca, 2,5 milyar dolarlık değerlemesi ile Avrupa’nın en değerli Unicorn’larından (1 milyar dolar’ın üzerinde değere sahip özel şirket) biri oldu.

İSTANBUL, Türkiye, Oct. 11, 2018 (GLOBE NEWSWIRE) --  İlk ve tek küresel havacılık şirketi olan VistaJet, İstanbul’da düzenlediği basın toplantısı ile Türkiye'de ve Avrupa'da 2018'in ilk yarısında kaydettiği gelişmeleri ve sonuçları açıkladı.

VistaJet Avrupa Başkanı Philippe Scalabrini’nin katıldığı toplantıda; uçuş sayısını bir önceki yıla göre yüzde 21 artırırken, amiral gemisi olan Program üyesi sözleşmelerini geçen yıla göre ikiye katladığını açıklayan VistaJet ayrıca, müşterilerinin uçuş ihtiyaçlarını karşılamak için daha fazla saat satın almaları nedeniyle, Avrupa iş havacılığı sektörünün aldığı genel sonuçların üstüne çıktığını belirtti.  Scalabrini ayrıca, VistaJet’in 2017 yılında uçtuğu toplam saatlerin yüzde 41’ini oluşturan Avrupa bölgesinin, özel uçuş yapan şirketler ve kişiler için önemli bir küresel pazar olmayı sürdürdüğünü vurguladı.   

VistaJet, 2018'in ilk yarısında, Türkiye varışlı ve çıkışlı uçuş sayısında, yüzde 82 oranında bir artış gerçekleştirirken, bu artışın en önemli nedenleri arasında özel havacılığın rahatlığı, kolaylığı ve faydalarının yanı sıra kişi ve kurumların uçak sahipliğinden uzaklaşarak, maliyetleri düşürme ve varlık risklerini azaltma eğilimleri bulunduğunu belirtti. Uzun yolculuklar ve daha büyük kabinlere olan talebin artmasıyla birlikte VistaJet, yılın ilk yarısında uçuş saatini yüzde 58 oranında artırırken, filosundaki ülkeye ve ülkeden uçuşlarda yolcu sayısı ise yüzde 15 yükseldi.

Türkiye'nin büyüme potansiyeli ve dünyadaki konumlandırma ücretlerini kaldıran ilk ve tek küresel operatör olarak VistaJet’in Avrupa Başkanı Scalabrini, VistaJet’in müşterilerinin her zaman ve her yerde, Türkiye’ye ve Türkiye’den sorunsuz bir şekilde bağlanmalarını sağlayacağını belirtirken, mevcut trendlerin sürmesi halinde 2018 yılının ikinci yarısında da önemli sonuçlar beklediklerini aktardı.  

Küresel ekonomiyi takip eden yüksek fiyatlı ürün/hizmet tüketicilerinin Avrupa’nın büyüme kaydetmesi ile birlikte 2019 yılı için talep oluşturmaya başladığını ifade eden Scalabrini, “Bununla birlikte sektörün düşük bütçeli bölümündeki daha fazla kuruluş savaşmaya devam ederken, iş liderleri, kurumlar ve ultra yüksek net değerli bireylerin rezervasyon tercihlerinde daha seçici hale gelmeleri ile birlikte, 2,5 milyar doları aşan değerlemesi ile Avrupa’nın ilk beş Unicorn’u (1 milyar dolar’ın üzerinde değere sahip özel şirket) arasında yer alan VistaJet gibi premium markalar, giderek güçleniyor.” dedi.

Güncel bilgileri Türkiye ile paylaşmaktan mutluluk duyduklarını belirten VistaJet Avrupa Başkanı Philippe Scalabrini ayrıca “VistaJet, iş liderleri için değerli bir teklif ve uçak sahipliği için bir alternatif sunuyor. Küresel seyahat için artan talep ile bölgedeki müşteri tabanımızda sürekli bir artış öngörüyoruz. Yeni paylaşım ekonomisi çevresinde hizmetler üreterek sektöre liderlik ediyoruz ve müşterilerimize benzersiz bir global hizmet sunmak için sürekli çaba sarf ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Tüm uçuşlarının yüzde 70’inin iş amaçlı olduğunu aktaran VistaJet, bu sonuçta kurumların önemli rol oynadığını belirtirken, tüm yolcular için üst düzey hizmetin sürekliliğinin artık temel bir talep olduğunu vurguladı.

Her uçuşu müşterilerinin ihtiyaçlarına göre hazırlayan VistaJet’in uçakları toplantılara hazırlanmak ve verimliliği en üst düzeye çıkarmak isteyen müşteriler için gökyüzünde bir ofis görevi görüyor. Ayrıca, ünlü British Butler Institute tarafından eğitilen bir Kabin Hostesi, her uçuşta VistaJet müşterilerine, uçuş içi eğlenceden dünyadaki en ünlü şeflerin küratörlüğünü yaptığı özel menülere olağanüstü bir hizmet almasını sağlıyor.

14 yıllık yatırım ve geliştirme sonucunda VistaJet, iş havacılık sektörünün teknolojik olarak en entegre şirketlerinden biri haline gelirken, amiral gemisi Program üyeliğine ek olarak, VistaJet'in dijital çözümü olan Direct, aplikasyon, web sitesi ve 7 gün 24 saat hizmet veren global satış ekibi aracılığıyla müşterilerine birleşik bir hizmet sunuyor.

İş jeti kiralamanın aksine, filosundaki 70'in üzerinde gümüş ve kırmızı uçağın tamamının sahibi olan VistaJet, bu sayede müşterilerinin dünyanın tüm uçak pistlerinde onları neyin karşılayacağını bilmesini sağlıyor. Malta'da bulunan özel operasyon merkezi, gerçek bir küresel altyapı, garantili uçak uygunluğu ve rakipsiz hizmet ile VistaJet, önümüzdeki yıllarda daha olumlu sonuçlar elde edeceğini öngörürken, bugüne kadar 330 bin yolcuyu 187 ülkede bulunan 1.600'den fazla havaalanına 132 bin’den fazla uçuş ile bağlarken, dünyanın yüzde 96’sına erişim sağladı.

Bilgi için:

Jennifer Farquhar | VistaJet | T: +44 203 617 3077 | jennifer.farquhar@vistajet.com

VistaJet Hakkında

VistaJet ilk ve tek küresel havacılık şirketidir. 70'in üzerinde gümüş ve kırmızı iş jeti filosuna sahip olan VistaJet, dünyanın% 96'sını kapsayan 187 ülkeye kurumları, hükümetleri ve özel müşterileri uçurdu. 2004 yılında Thomas Flohr tarafından kurulan VistaJet; müşterilerinin uçak sahipliği ile ilgili sorumluluklarını ve varlık risklerini üzerlerinden alırken, filonun tamamına erişim sağlamanın yanı sıra, sadece uçtukları saat kadar ödeme yapabilecekleri yenilikçi bir iş modeline öncülük etti. VistaJet’in imzası sayılabilecek Program üyeliği, müşterilerine istedikleri zaman, her yerde uçabilmeleri için filosundaki orta ve uzun menzilli jetlerde uçuş saati için sipariş aboneliği sunuyor. VistaJet müşterileri ayrıca sektörün ilk uçtan uca rezervasyon uygulaması veya 7/24 global bir ekibi aracılığı ile Direct çözümünü talep edebilir.

VistaJet ile ilgili daha fazla bilgi için: vistajet.com

Photos accompanying this announcement are available at

https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/c6869b12-1962-423b-843b-73d5938fa4c1

https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/dbaed01a-1105-4762-8ae2-786300ed180d

VistaJet Screen Logo RGB grey 116 118 120 and red 198 12 48.jpg

Del

Post comment

Related debate

  • 1 week
  • 1 month
  • 1 Year
17 Feb
VWS
  Jeg har nu haft lidt tid til at læse det seneste årsregnskab fra Vestas. Jeg har forsøgt at opsumm..
61
15 Feb
VELO
Jeg kan se på FB-gruppen at er der en diskussion omkring præparatet fra Hansa Medical det evt. ramme..
19
19 Feb
FING-B
Så lukkede FPC over den gamle modstand i dag i 19,55 modstanden var 19,47 og næste stop er nu 21,786..
18
15 Feb
VELO
Jeg har solgt mine Veloxis-aktier, for der er nogle mekanismer i stigningerne i både Chemometec og i..
18
18 Feb
VWS
VESTAS LEADS BREAK-AWAY GROUP OF ONSHORE TURBINE MAKERS (fra 16% til 22% af det totale marked for la..
17
18 Feb
PNDORA
Det er netop kommet frem, at tyske BAFIN, svarende til Finanstilsynet i Dk., har forbudt short posit..
17
19 Feb
VELO
Til dem af jer der ikke er med i FB gruppen: Canada havde, sammen med US, lukket i går. Teorien er, ..
15
18 Feb
CHEMM
Puha, ja hvad venter vi nu på,…… vi trofaste og frelste Chemo aktionærer, Noten, den romantiske og ..
15
18 Feb
VELO
Sjovt at se dem der hårdnakket har påstået, at de er langt også er dem der sælger. Samme personer de..
14
14 Feb
PNDORA
Jeg vædder hermed håneretten på, at det værste i Pandora er overstået. Jeg synes, at kunne fornem..
14

HSBC Bank Plc : Form 8.5 (EPT/RI) - Lonmin PLC

22/02/2018 10:54:53
FORM 8.5 EPT/RI) PUBLIC DEALING DISCLOSURE BY AN EXEMPT PRINCIPAL TRADER WITH RECOGNISED INTERMEDIARY STATUS DEALING IN A CLIENT-SERVING CAPACITY Rule 8.5 of the Takeover Code (the "Code") 1.         KEY INFORMATION (a) Name of exempt principal trader: HSBC BANK PLC (b) Name of offeror/offeree i..

Rathbone Brothers Plc : Preliminary announcement of 2017 results

Related news
22/02/2018 07:00:19
Funds under management up 14.3% to £39.1 billionThis is a preliminary statement of annual results published in accordance with FCA Listing Rule 9.7A. It covers the year ended 31 December 2017. Mark Nicholls, Chairman of Rathbone Brothers Plc, said: "UK and global investment markets performed well in 2017, with some indices reaching record levels towards the end of the year. This outcome has b..

Elliott Capital Advisors, L.P : Form 8.3 - GKN Plc

Related news
21/02/2018 15:25:10
FORM 8.3 PUBLIC OPENING POSITION DISCLOSURE/DEALING DISCLOSURE BY A PERSON WITH INTERESTS IN RELEVANT SECURITIES REPRESENTING 1% OR MORE Rule 8.3 of the Takeover Code (the "Code") 1.         KEY INFORMATION (a) Full name of discloser: Elliott Capital Advisors, L.P. (for itself and related general partners ..

Most read news

  • 24 hours
  • 48 hours
  • 1 week
1
Mustang Bio and Nationwide Children’s Hospital Enter into Exclusive Worldwide License Agreement for Oncolytic Virus (C134) to Treat Glioblastoma Multiforme
2
ACETO Announces Proposed Sale of its Chemicals Business Assets to New Mountain Capital for $338 million
3
Hillcrest Labs and LG Renew License for Smart TV Technology
4
Exantas Capital Corp. to Report Operating Results for Fourth Quarter 2018
5
Bragar Eagel & Squire, P.C. Announces That a Class Action Lawsuit Has Been Filed Against Health Insurance Innovations, Inc. (HIIQ) and Encourages HIIQ Investors to Contact the Firm

Copyright Berlingske Media 2019  Cookie- and Privacy policy  |  Cookies  |   General terms of trade  |   Terms of use and IP rights
Quote information is delivered by Morningstar.
Data is delayed 15-20 minutes according to the distribution agreements set by the different exchanges.
 
20 February 2019 22:47:23
(UTC+00:00) Dublin, Edinburgh, Lisbon, London
Version: ReleaseBuild_20190215.1 - EUROWEB4 - 2019-02-20 23:47:23 - 2019-02-20 22:47:23 - 1000 - Website: OKAY